Od pomysłu do biznesu – projekty dla przedsiębiorczych kobiet

Jako partner projektu jesteśmy zaangażowani w dwie inicjatywy, których celem jest kompleksowe wsparcie kobiet chcących założyć własną działalność gospodarczą. Prowadzenie własnej firmy to często świetne rozwiązanie na pogodzenie obowiązków młodego rodzica z potrzebami rozwoju zawodowego. Często jednak rozpoczęcie działalności gospodarczej, pozyskanie pieniędzy na start jest zbyt dużą barierą. Dlatego z pomocą przychodzą właśnie takie projekty jak „Od pomysłu do projektu – kompleksowe wsparcie przy zakładaniu działalności gospodarczej dla kobiet”. Dlatego też, jako ambasadorzy idei Life Balance wspieramy i aktywnie uczestniczymy w takich działaniach!

Jak pomagamy?

Kompleksowo wspieramy inicjatywy Uczestniczek projektu od założenia działalności gospodarczej po jej rozwój, poprzez bezzwrotną dotację i profesjonalne wsparcie szkoleniowo- doradcze z różnych obszarów biznesu i rozwoju zawodowego.  Dopasowujemy się do indywidualnych pod względem godzin i miejsca prowadzonych szkoleń. W trakcie zajęć projektowych zapewnimy również opiekę dla dzieci!

Gdzie są realizowane projekty?

Projekty realizowane są na razie w dwóch województwach: opolskim i kujawsko-pomorskim. Obie inicjatywy są skierowane do kobiet, który ukończyły 30 lat, zamieszkują ww. województwa, są bezrobotne lub nieaktywne zawodowe.

Jeżeli spełniasz te podstawowe kryteria i jesteś zainteresowana udziałem w projekcie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami projektów, które są dostępne w zakładkach. Każdy z projektów różni się w szczegółach, jeżeli chodzi o zasady rekrutacji a także zakres oferowanego wsparcia.

Serdecznie zapraszamy!

Partnerzy projektów:

1/ PG Consulting – lider projektu

2/ Stowarzyszenie Doradców Europejskich PLinEU – jesteśmy odpowiedzialni za wsparcie coachingowe, ocenę biznes planów oraz za prowadzenie Klubu Przedsiębiorczych Kobiet

3/RT PROJECT, EBS i Fundacja Imago– partnerzy odpowiedzialni za rekrutację oraz wsparcie doradczo-szkoleniowe przed rozpoczęciem działalności gospodarczej i monitoring po otrzymaniu dotacji. Są także zaangażowani w ocenę biznesplanów