Akademia Zdrowego Stylu Życia

 

obrazek_seniorzy

Na zakończenie projektu w Krakowie odbyła się konferencja „Trzy filary zdrowego stylu życia”
W konferencji udział wzięło ponad 150 osób: seniorów, ekspertów, przedstawicieli organizacji i instytucji działających na rzecz osób starszych.

Konferencję otwarła Anna Okońska- Walkowicz, Pełnomocnik Prezydenta Krakowa ds. polityki senioralnej, która zaprezentowała działania miasta skierowane do seniorów.

Gościem specjalnym wydarzenia był prof. Jerzy Vetulani, który wygłosił wykład pt. „W zdrowym ciele, zdrowy mózg”. „Starość powoduje wystąpienie wielu zmian strukturalnych i czynnościowych, upośledzających funkcjonowanie organizmu. Szybkość i jakość procesu starzenia można jednak w dużej mierze kontrolować” – mówił profesor. Badania pokazują, że pół godziny umiarkowanych ćwiczeń fizycznych dziennie przez pięć dni w tygodniu zmniejsza znacząco ryzyko: zawału, wylewu, nadciśnienia, cukrzycy, ostreoporozy. Jest to więc najprostsza i najważniejsza rzecz jaką możemy zrobić dla swojej młodości. Eksperci ze Stowarzyszenia PLinEU zwracali uwagę na równie ważne aspekty zdrowego stylu życia i ich wpływ na opóźnianie procesów starzenia: zbalansowaną dietę i dbanie o równowagę emocjonalną.

Dla wszystkich, którzy nie mogli wziąć udziału w konferencji przygotowaliśmy materiały, które dostępne są na kolejnych podstronach, min. instrukcje ćwiczeń gimnastycznych do samodzielnego wykonywania w domu, mini-książkę kucharską z przepisami na zdrowe potrawy i zestawy ćwiczeń relaksacyjnych.

Zobacz Program konferencji>>>klik

 

 

Patronat medialny:

GLOS_SENIORA_logo

 

 

 Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej
w ramach Rządowego Programu
na rzecz 
Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

asos_logo_pdf