Zapraszamy wolontariuszy do udziału w projekcie

Stowarzyszenie Doradców Europejskich PLinEU zaprasza wolontariuszy do udziału w projekcie, który ma na celu aktywizację seniorów. Od września do końca listopada będziemy pracować wspólnie z osobami 60+ w obrębie kilku bloków tematycznych: poprawa sprawności fizycznej, praca nad dobrym samopoczuciem, zmiana nawyków żywieniowych oraz aktywność społeczna. W ramach każdego obszaru odbędą się zajęcia, spotkania i warsztaty. Przewidziane są także wycieczki rekreacyjne oraz dwa duże eventy poświęcone zdrowemu stylowi życia. Wszystko to w ramach tzw. Akademii Aktywności 60+. Ostatni etap projektu, to tworzenie planów zaangażowania społecznego, na podstawie których Uczestnicy będą podejmować różne formy aktywności społecznej.

Zespół projektowy tworzą animatorzy, instruktorzy sportowi, eksperci ds. dietetyki oraz zdrowego stylu życia, trenerzy z zakresu mental well-being, trenerzy indywidualni. Bardzo ważnym elementem projektu jest udział wolontariuszy, których zadaniem będzie aktywne uczestnictwo w tworzeniu i realizowaniu zadań, udział w zajęciach, organizacja spotkań i eventów. Poprzez zaangażowanie młodych, energicznych osób wspólnie realizować będziemy ideę integracji międzypokoleniowej.

Dlatego jeśli:

– masz 18-35 lat;

– interesuje Cię praca z ludźmi;

– chcesz zdobyć doświadczenie i poznać specyfikę pracy w organizacji pozarządowej;

– chcesz współtworzyć fajny, zaangażowany zespół projektowy;

– chcesz wnieść do projektu ciekawe pomysły i inicjatywy;

– możesz zaangażować się w wybranym przez Ciebie obszarze w wymiarze min. 30 godzin na przestrzeni trwania projektu (wrzesień-grudzień 2016 r.);

Dołącz do naszego zespołu!

Oferujemy:

– bezpłatne szkolenie wprowadzające do projektu oraz przygotowujące do pracy z osobami 60+;

– możliwość poznania nowych metod i narzędzi pracy z seniorami

– możliwość zdobycia doświadczenia w pracy z osobami 60+;

– umowę o wolontariacie;

– na zakończenie: certyfikat udziału w projekcie oraz referencje;

 

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres: akademia@plineu.org do 20 sierpnia.

Formularz zgłoszeniowy wolontariusze

 

 

 

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
w ramach Rządowego Programu
na rzecz 
Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

asos_logo_ai-01