Udział w projekcie składał się z trzech etapów:
Etap I – przygotowanie do stażu zagranicznego
Na tym etapie, który trwał maksymalnie cztery miesiące, odbywały się min. w kursy językowe (dostosowane do indywidualnych umiejętności), szkolenia kulturowo-komunikacyjne, spotkania – indywidualne i grupowe – z mentorem przygotowującym do stażu zagranicą.
Etap II – mobilność zagraniczna, czyli dwumiesięczne staże za granicą
Praktyki zawodowe w Niemczech (Drezno) i Hiszpanii (Barcelona). Staże odbywały się w różnych branżach i zawodach. Miejsce stażu było indywidualnie ustalane dla każdego Uczestnika/Uczestniczki projektu. Opłacalismy koszty podróży, wyżywienie i zakwaterowanie. Podczas stażu zapewnialiśmy opiekę polskich mentorów, atrakcje w czasie wolnym, zajęcia grupowe, a po zakończeniu stażu zaświadczenia potwierdzające nabyte umiejętności i doświadczenie.
Etap III – wsparcie po powrocie z zagranicy i wprowadzanie zmian
Ten etap trwał do sześciu miesięcy, a jego celem było wsparcie uczestników i uczestniczki we wprowadzeniu wcześniej zaplanowanych zmian w swoje życie. Na tym etapie projektu odbywał się coaching indywidualny, spotkania indywidualne i grupowe z mentorem. Dla części osób zorganizowane zostały płatne staże zawodowe w wymiarze ½ lub całego etatu, a dla części szkolenia zawodowe (wybór zależał od wcześniej ustalonych wraz z mentorem planów i potrzeb).
Zobacz ramowy harmonogram I edycji
Zobacz ramowy harmonogram II edycji
Zobacz Szczegółowy harmonogram wsparcia I edycja