Inicjatywy Promotorów

Podczas zajęć w Akademii Zdrowego Stylu Życia uczestnicy i uczestniczki  uczyli się jak dbać o aktywność fizyczną, zdrowie emocjonalne i racjonalnie się odżywiać. Jeden z modułów programu poświęcony był także zagadnieniom promowania idei zdrowego stylu życia wśród seniorów. Sposobów na to, aby zachęcić innych do wprowadzania zamian w swoje życie jest wiele. Najskuteczniejszy z nich – zachęcić dobrym przykładem – pokazać, że dbanie o zdrowie nie musi być trudne, a codzienna aktywność fizyczna połączona ze zdrowia dietą łatwo może stać się naszym nawykiem. Dlatego, nasi Promotorzy zorganizowali kilka własnych inicjatywy, włączających do programu innych seniorów i seniorki.  Zapraszamy do zapoznania się z krótkimi relacjami z wybranych wydarzeń. Mamy nadzieję że zainspirują one Państwa i zachęca do organizowania podobnych inicjatyw, które integrują seniorów wokół idei zdrowego stylu życia.

 

Wycieczka krajoznawczo-rekreacyjna do Szczawnicy

Woda, lasy, góry to szczawnicki cud natury – pod takim hasłem odbyła się wycieczka do jednego z piękniejszych polskich uzdrowisk. Organizatorzy zaplanowali aktywności na świeżym powietrzu: spacer wzdłuż Dunajca do Leśnicy oraz zwiedzanie parku zdrojowego.

Forro i Kizomba – warsztaty taneczne

Taneczne spotkania to doskonały czas na kontakty towarzyskie, na pobudzenie umysłu, poprawienie kondycji fizycznej, wyzwolenie pozytywnych emocji. Promotorzy Zdrowego Stylu Życia postanowili poznać nowe egzotyczne tańce południowo-amerykańskie: Forro i Kizombę. Warsztaty dla zaproszonych przez Promotorów gości poprowadził brazylijski tancerz z krwi i kości Junior Arto.